ورود به سایت
رمزتان را فراموش کرده‌اید؟

لطفاً نشانی ایمیل خود را‌ وارد کنید. از طریق ایمیل، پیوندی برای ساختن رمز تازه دریافت خواهید کرد.

بعد از زدن دکمه "دریافت رمز جدید" به صفحه اصلی سایت هدایت می شوید و یک ایمیل برای شما ارسال می شود.

ثبت نام در سایت

خلاصه رویداد

اعلام نتایج پانزدهمین جایزه معماری میرمیران

نتایج-پانزدهمین-جایزه-میرمیران
جوایز
 • مراجعه به جزییات فراخوان
راه ارتباطی
مشخصات
 • نوع فراخوان: ملی
 • نوع ارائه: دیجیتالی
 • مکان: تهران - ایران
 • وضعیت : نتایج نهایی به همراه نمایش آثار
بدون دیدگاه
2,996 بازدید
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی
تذکر: سایت اطلاع رسانی مسابقات معماری و شهرسازی ایران برگزارکننده ی هیچ مسابقه ای نیست و فقط مسابقات موجود را اطلاع رسانی می کند و از نیت هیچ برگزارکننده ای مطلع نیست که آیا نتایج را اعلام و جوایز را پرداخت می کنند یا خیر. بنابراین با توجه به جمیع شرایط موجود و با مطالعه کامل فراخوان و بررسی آن اقدام به شرکت یا عدم شرکت در مسابقه کنید. ضمنا اطلاع رسانی مسابقه دلیل بر این نیست که نقص نداشته باشد.

محتوای تصادفی (برای معرفی و انتشار با مدیر تماس بگیرید.)

جزییات کامل رویداد

اعلام نتایج پانزدهمین جایزه معماری میرمیران

اعلام نتایج پانزدهمین جایزه معماری میرمیران

بخشی از فراخوان

«جریان نوین معماری ایران، که من به آن تعلق دارم تلاش دارد نوعی معماری بیافریند؛ که معماری گذشته این سرزمین کهن را تداوم و تکامل بخشیده؛ بتواند جایگاه خاصی در معماری جهان را به خود اختصاص دهد.»  (زنده یاد مهندس سید هادی میرمیران)

.

بنیاد معماری میرمیران همواره تلاش داشته است بستری را فراهم آورد که بر اساس درک و شناخت مفاهیم و مشخصه های سرزمینی و فرهنگ غنی معماری تمدن ایران و جریانات پیشرو معماری امروزینِ جهان، به بالندگی و شکوفایی جریان نوین معماری ایران یاری رساند. در این راستا موضوعات و مباحث مطروحه در مسابقه طراحی مفهومی (CONCEPT DESIGN) جایزه معماری میرمیران در دوره های اولیه عمدتا معطوف به درک و شناخت عوامل محیطی و مادی موثر بر معماری سرزمینی ایران،  بکارگیری الگوها و مفاهیم کالبدی برگرفته از این عوامل در روند طراحی مفهومی معماری و فضاهای شهری امروزی بوده است. در دوره های بعدی شناخت جریانات نوین اصیل و پیشرو معماری جهان، درک رابطه مفهومی و امکان تاثیر متقابل این جریانات در روند طراحی معماری کشور مدنظر قرارگرفته است.

.

از این دوره رویکرد اصلی مسابقه متوجه درک و شناخت مفاهیم ذهنی و ذاتی معماری سرزمینی ایران است که در طول تاریخ تداوم داشته و در هرمقطع تاریخی- اجتماعی رابطه ی احساسی و متقابل انسان ایرانی را با روح و فضای این معماری شکل داده و هم اکنون نیز در خاطره های آرمانی ما نهفته است و می تواند بستر مناسبی برای ارتقاء و غنای جریان نوین معماری ایران باشد. موضوع این دوره از مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران با عنوان «طراحی فضای سکونت و زندگی» نیز ناظر بر این رویکرد می باشد؛ رویکردی که ماهیتاً با جریانات پیشرو معماری جهان نیز همراستا می باشد. «خانه (تنها) یک مکان نیست یک احساس است» و طراحی مفهومی فضای سکونت و زندگی علاوه بر پاسخگویی به نیاز های فیزیکی و عملکردی و تأمین رضایتمندی، رفاه و آسایش مادی ساکنین میبایست فضایی مـعنـا دار، سرزنده، خیال انگیز و متعالی بیافریند که زمینه شکوفایی احساسات، عواطف و اشتیاق انسان توأم  با خرسندی، شادمانی، نشاط و شادابی را فراهم و امکان تعامل و لذت بردن ازاین فضاها در عرصه های فردی و جمعی را بوجود آورد؛ دراین راستا بنیاد معمـاری مـیرمـیران از کلیه معمـاران و دانشجویان معماری جهت شرکت در این چالش معمارانه و حرکت سازنده و  اندیشمندانه در حیطه تفکر پویا و خلاقانه در معماری معاصر ایـران دعــوت به عمل می آورد، امید است که این فرایند سرآغازی باشد برای درک عمیق تر از معماری سرزمینی ایران در زمینه سکونت و تاثیر و شکوفایی این مفاهیم در ارتقاء و تعمیق و غنای بیشتر معماری معاصر کشورمان. فراخوان

نتایج و آثار

رتبه های برتر

 • مقام اول: کریم نعمتی
 • مقام دوم مشترک: پریسا چیوایی
 • مقام دوم مشترک: استودیو دیزاین اوژن
 • مقام سوم: استودیو صفار

رتبه های منتخب

 • – آرین مهدوی
 • – ویدا حسن زاده
 • – ساناز شعبانی –  علی بیدرام
 • – زهرا درویشی – علی کریمی هسنیجه
 • – مازیار محمدزاده
 • – وحید صدرایی‌فر – فاطمه تفضلی شکیب – میثاق اعتماد
 • – پگاه سعیدی – احسان مدبری پناه

آثار

آثار منتخب

اعلام نتایج پانزدهمین جایزه معماری میرمیران

نتایج دوره های اخیر جایزه(مسابقه) معماری میرمیران در سایت مسابقات

شبکه های اجتماعی سایت مسابقات معماری و شهرسازی ایران
بدون دیدگاه
2,996 بازدید
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

شما هم نظرات خود را در مورد این پست به ما بگویید!

دیدگاهتان را بنویسید

Top