فراخوان انتشار آثار در جلد دوم «کتاب سال معماری معاصر ایران 1398-1396 »

اطلاعات بیشتر

اختصاصی - اعلام نتایج و نمایش آثارمسابقه نشان شهری حضور

بخشی از لوح تقدیر: قدم نهادن در مسیر فرهنگ و هنر و، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد و ایثار، قدم هایی محکم و استوار و بصیرتی دین مدار و پرعیار می طلبد. توانمندی های متعهدانه و مسئولانه جناب عالی هنری را رقم زده است که گویای شایستگی های لازم برای انتخاب در این عرصه می باشد.


رتبه برتر

در این مسابقه هیچ شرکت کننده ای حائز رتبه برتر(اول) نشد.

رتبه دوم

مراسم اختتامیه

بخشی از فیلم اجرای گروه ناشنوایان
بخشی از فیلم اجرای گروه موسیقی

برای اجرا نیاز به نرم افزار KMP است.

لوح تقدیر و تندیس مسابقه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان پنجشنبه شب مورخ 19 مرداد 1396 مراسم اختتامیه مسابقه طراحی نشانه شهری حضور با معرفی برگزیدگان پایان یافت.

برگزاری مسابقه طراحی نشانه شهری حضور از سال 1395 توسط دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان پایه ریزی شد، طی جلسات متعددی بر روی جزئیات طرح کار شد و سرانجام به مرحله اجرا رسید تا به طور رسمی در روز سه شنبه 2 خردادماه سال 1396 جلسه ای در خصوص تبیین اهداف و نحوه شرکت علاقه مندان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان برگزار گردد پس از پایان این جلسه به علاقه مندان بیش از دو ماه فرصت داده شد تا بر روی طرحی نوآورانه کار کنند که ضمن القای مفاهیم اسلامی و ایرانی ،قابلیت اجرایی نیز داشته باشند .
این مسابقه با هدف ساخت نشانه هایی در سطح شهر شکل گرفت،اهمیت نشانه ها بدان حد است که ضمن داشتن تاثیر هر روزه بر روی ضمیر ناخودآگاه شهروندان ، به عنوان نمادی از آن شهر نیز قلمداد خواهد شد که در سر تاسر دنیا آن شهر را با آن نماد خواهند شناخت به صورتی که دیده ایم اصفهان را با میدان نقش جهان،تهران را با برج آزادی و برج میلاد و شیراز را به واسطه تخت جمشید و دروازه قرآن آن می شناسند...
پس از برگزاری جلسه توجیهی و اعلام عمومی ارسال آثار ،میزان استقبال قابل توجه بود به نحوی که به دبیرخانه مسابقه از سرتاسر ایران اثر ارسال شد.
مراسم اختتامیه در روز پنج شنبه 19 مرداد ماه 1396 و در محل خانه صفوی با حضور شخصیت های علمی ، فرهنگی و سیاسی و با همکاری موسسه ایوان برگزار شد.
ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین قطبی رییس مسابقه و ریاست دفتر تبلیغات اسلامی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد بستر توجه به نشانه های شهری از زحمات عوامل برگزار کننده مخصوصا جناب آقای دکتر مشکلانی ریاست دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان تشکر نمود و به بیان اهمیت نشانه های شهری پرداخت.
وی میزان تاثیر نشانه های شهری را به علت اینکه در معرض دید دائمی شهروندان هستند بیشتر از سایر اثار هنری دانست و افزود به طور مثال آثار هنری توسط عموم جامعه دفعات قابل توجهی دیده نمی شوند در صورتی که نشانه های شهری هر روزه در معرض دید عموم قرار داشته و اثرات آن متوجه شهروندان خواهد شد.
رییس جشنواره طراحی نشان شهری حضور طی سخنانی به اهمیت نشانه های شهری در معرفی شهرها پرداخت و گفت بسیاری از مردم ،شهرهای دنیا را با نمادهای شهری آن ها می شناسند هر چند که نمادهای دیگری مثل شخصیت های علمی و فرهنگی نیز در برهه ای از تاریخ می تواند به عنوان نمادی از یک شهر و یا یک کشور بدل شوند .
حجت الاسلام و المسلمین قطبی در پایان سخنانش برگزاری دوره بعدی مسابقه حضور با اعمال تغییراتی در آن را نوید داد.
پس از حجت الاسلام و المسلمین قطبی ،دکتر قانعی دبیر مسابقه حضور ،دکتر مشکلانی برگزار کننده،داور جشنواره حضور و رییس دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان و دکتر ارزانی مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهانی سخنانی ایراد کردند.
در انتهای مراسم با اهدای هدایایی از جمعی از خبرنگاران تقدیر شد و پس از آن نوبت به اهدای جوایز نفرات برگزیده مسابقه رسید،هیات داوران کسی را مستحق در یافت جایزه نفر اول ندانست.
تندیس مسابقه ،لوح تقدیر و جایزه نفر دوم( سه سکه تمام بهار آزادی) تعلق گرفت به آقای میلاد حمیدی به خاطر طرح گوی جهان نما،
تندیس مسابقه،لوح تقدیر و کارت هدیه سیصد هزار تومانی تعلق گرفت به نفرات سوم تا هشتم
و تندیس مسابقه و لوح تقدیر تعلق گرفت به نفرات هشتم تا سیزدهم

گفتنی است در این مراسم دکتر ارزاني مدير كل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی،حجت الاسلام قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان،مهندس نصر منتخب مردم در شورای شهر ،سرکارخانم روشن منتخب مردم در شورای شهر،جناب آقای عصارزادگان شهردار محترم منطقه،جناب آقای مسعود صرامی مالک محترم مجموعه اصفهان سیتی سنتر و شهرک سلامت،جناب آقای دکتر قانعی معمار برجسته اصفهانی و مدیر موسسه ایوان ،جناب آقای حسن اکلیلی هنرمند مردمی و بسیاری از شخصیت های علمی،فرهنگی و سیاسی حضور داشتند.

پنج نفر اول راه یافته به بخش نمایشگاه


  • *-مسعود رامان فر
  • *-محمود لچیانی
  • *-محمد ابراهیم تاجیک
  • *-داود نصراصفهانی
  • *-دانیال فتوحی

پنج نفر دوم راه یافته به بخش نمایشگاه


  • *-پوریا خباززاده
  • *-رویا پالیک
  • *-حمیدرضا صادقیان
  • *-حسین محمدی
  • *-فاطمه ایزدی

اطلاع رسانی:

سایت مسابقات معماری و شهرسازی

مسابقه معماری