کمپ ساحلی پیدرس بایاس - اثر کامیلو مورایس

👇🏻 اطلاعات بیشتر 👇🏻 برچسب ها: کمپ ساحلی، پیدرس مورایس، کمپ اقامتی

اطلاعات بیشتر

کمپ ساحلی پیدرس بایاس - اثر کامیلو مورایس

طراحان: کامیلو مورایس Camilo Moraes Designer:
تیم طراحی: رودریگو گونزالس لئون Rodrigo González León Design Team:
سازندگان: Altiplana, Maderas Concón, Don Domo, Arauco Manufacturers:
موقعیت: شیلی، آنتوفاگاستا، صحرای آتاکاما، ساحل پیدرس بایاس Piedras Bayas, Atacama Desert, Antofagasta, Chile Location:
مساحت: 7534.74 فوت مربع 7534.74 ft2 Area:
سال پروژه: 1397 2018 Project Year:
ساخت: کامیلو مورایس و آلخاندرو بازان Camilo Moraes y Alejandro Bazán Construction:
عکاس: Alejandro Gálvez, Cristina Ananias, Eduardo Montesinos Photographs:

استفاده از محتوای این صفحه فقط با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز می باشد.

جوایز و رتبه های کسب کرده

  • برنده اول در بخش پروژه های کوچک مقیاس در جشنواره معماری جهان (WAF) 2018

معرفی پروژه

کمپ ساحلی پیدرس بایاس یک ایستگاه گردشگری سیار و پایدار در چشم انداز بکر منطقه ساحلی کویر آتاکاما واقع در شمال شیلی است. استراتژی ساختارهای سبک، ترکیب مصالح محلی، سیستم های بهداشتی بدون آلودگی و تاسیسات سبز، یک نمونه معماری از سازه های کم اثر برای منابعی در محیط های طبیعی بکر است. کویر آتاکاما در قطر منطقه بایر آمریکای جنوبی واقع شده است. این یک منطقه خشک و تقریبا بدون باران است. منطقه ساحلی دارای آب و هوای معتدل در تمام طول سال است و ظرفیت زمین شناسی و باستان شناسی بالایی دارد.

مکانی با چشم انداز های طبیعی گسترده که هنوز تحت تأثیر دخالت انسان قرار نگرفته است و هیچ برنامه ریزی شهری برای آن وجود ندارد. این برنامه شامل یک ایستگاه خدمات و سه اتاق مجزا است. مرکز خدمات دارای دو حمام، یک دفتر، یک اتاق مشترک، یک اتاق برای تکاور (محیط بان) و یک اتاق خانوادگی است. هر اتاق دارای یک سکوی چوبی با گنبد و حمام متعلق به خود است. این پروژه در سه بخش مختلف با تیمی از سه نجار، دو صنعتگر محلی و یک معمار ساخته شد.

به منظور حفظ حریم خصوصی، هر گنبد 50 متر از دیگر گنبدها فاصله دارد. این مورد یک چشم انداز قابل رویت بیشتری را در اختیار استفاده کننده قرار می دهد. به جای ساختن حجم بزرگ، تصمیم به ساخت چندین ساختمان کوچک گرفته شد که از طریق مسیرهایی به یکدیگر متصل شدند. استراتژی این بود که ساختار چوب به عنوان اسکلت، با پوشش ساخته شده از مصالح محلی باشد.

اساس سازه ای از ستون های چوبی ساخته شده است که یک متر در شن و ماسه فشرده شده با آب نمک قرار گرفته است، و ابدا از هیچ سیمانی استفاده نشد. مصالح اصلی مورد استفاده برای این پروژه "Brea" و "Totora" بودند. این مصالح وام گرفته شده (آورده شده) از روستایی در فاصله 40 دقیقه ای سایت است.

یک نوع بوته محلی که در تالاب های منطقه رشد می کند که برای دهه ها استفاده می شد، این امکان وجود داشت که ببینیم چطور این مصالح در شرایط مناسب باقی می مانند. Brea به عنوان یک مصالح کامل برای حفاظت استفاده کنندگان از نور خورشید کار می کند. مصالح Brea همچنین به عنوان پوشش در یک ساختار قاب ماننداستفاده می شود.

این فرم ساخت و ساز اجازه می دهد تا ساختن را حذف و به چشم انداز بدون مداخله باز گردیم. این مدل ساخت و ساز اجازه می دهد تا از چشم انداز لذت ببرید و در عین حال منظر طبیعی را نیز حفظ کنید.منبع انتشار:

سایت مسابقات معماری و شهرسازی

 archicomp.ir

Top