اطلاعات بیشتر

نتایج و نمایش آثار چهارمین جشنواره المان نگاه عاشورایی

نتایج-المان-عاشورایی


علیرضا صادقیه دبیر بخش المان: نشانه‌شناسی و استفاده از عناصر نشانه‌ای یکی از مقولاتی است که اگرچه در قرن بیستم به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت، اما یکی از بنیادی‌ترین موتیف‌های فرهنگ‌ها و تمدن‌های کهن است. نشانه‌شناسی شهری را می‌توان مطالعه‌ای بر نشانه‌ها و نمادها تعریف کرد که یا به شهر تعلق دارند و یا به صورتی مستقیم با شهر در ارتباط هستند. صادقیه افزود: آثار دریافت شده در بخش المان به صورت 73 اثر از 164 شرکت کننده بوده که طی داوری صورت گرفته تعداد 6 اثر به نمایشگاه راه یافتند و این نمایشگاه که در 4 آذر افتتاح گردید تا تاریخ 8 آذر ماه ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: بیشترین آمار شرکت کنندگان در بخش المان در میان 18 استان شرکت کننده از شهر های مشهد، تهران، اصفهان و شیراز بوده است.

دبیر اجرایی بخش عکس بیان کرد: این سوگواره به دنبال تبیین هنری واقعه کربلاست.
زهرا ابراهیمی افتخاری گفت: رویداد قیام حسینی و وقایع جانسوز ایثار و شهادت امام حسین(علیه السلام) و یاران وفادارش، آنچنان بر قلب‌ها تاثیر گذارده که پس از گذشت چهارده قرن از آن حادثه عظیم، غبار کهنگی و فراموشی را بر خود ندیده است. گویی هرسال با حلول هلال محرم، خون پاک شهیدان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.
ابراهیمی افزود: آثار ارسال شده به دبیرخانه بخش عکس در چهارمین سال برگزاری سوگواره 3598 تک عکس بوده که پس از داوری انجام شده تعداد 67 عکس و دو مجموعه به نمایشگاه راه پیدا کردند.


مراسم:منبع:

سایت مسابقات معماری و شهرسازی

 archicomp.ir


رتبه های اول تا پنجم:

  • - رتبه اول:یاشار خزائی - حامد علی عسگری
  • - رتبه دوم:سمیه جعفری - روناک گودرزی
  • - رتبه سوم: رضا احمدپور
  • - رتبه چهارم:زهرا رضایی - صدیقه واعظی - مرضیه نظری - نجمه حسینی - راحله رضایی - عباسعلی آزاده
  • - رتبه پنجم: محمدرضا پیمان

  • - تقدیر شده: زهره علی اکبریان

رتبه های اول تا پنجم

این صفحه در صورت ارسال کارهاتون به ادمین تلگرامی به آدرس spiritfog@ به روز خواهد شد.

اطلاع رسانی:

سایت مسابقات معماری و شهرسازی

مسابقه معماری